W Pikniku Młodej Nauki weźmie udział kilkadziesiąt kół naukowych, organizacji studenckich i inicjatyw badawczych, które zaprezentują się w formule otwartych stoisk, pokazów oraz miniprezentacji. Na uczestniczących czeka porcja nauki podana w przystępny i angażujący sposób! Przyjdź, zobacz, porozmawiaj, zapytaj – i daj się zainspirować!
UniLodz Young Science Fest – tu młoda nauka ma głos!
Co będzie można zobaczyć? W programie między innymi :
- Roboty z LEGO Mindstorms skonstruowane przez studentów informatyki – od węża R3PTAR po kostkę Rubika układaną przez robota MindCub3r,
- Pokaz bezkręgowców wodnych i lądowych przygotowany przez Sekcję Zoologii Bezkręgowców – „Co w trawie piszczy, a w wodzie chlupie",
- Nowe media, gry, dziennikarstwo i literatura w nowoczesnym wydaniu – dzięki zaangażowaniu kół naukowych z Wydziału Filologicznego,
- Akcja charytatywna i rejestracja dawców szpiku organizowaną przez NZS UŁ we współpracy z Fundacją DKMS,
- Opowieści o zagranicznych wolontariatach i projektach społecznych dzięki AIESEC i ESN UŁ
- Ekspozycja antropologiczna, prawnicza i archeologiczna – dla pasjonatów historii człowieka i społeczeństw,
- Minikawiarenka naukowa Szkoły Doktorskiej Nauk Społecznych, gdzie będzie można dowiedzieć się więcej o studiach doktoranckich i badaniach społecznych.
Do programu dołączają wciąż nowe inicjatywy. Nie zabraknie także tematów związanych z edukacją, Europą Środkową i Wschodnią, kulturą włoską, francuską czy amerykańską, ochroną środowiska, a nawet… podróżami!
Dlaczego warto przyjść?
To doskonała okazja, by:
- dowiedzieć się, co naprawdę robią studenci w kołach naukowych,
- porozmawiać z pasjonatami różnych dziedzin,
- znaleźć inspirację do własnego rozwoju i zaangażowania,
- poznać Uniwersytet Łódzki i studiowanie od środka – młodo, twórczo i interdyscyplinarnie!
W piknikowej, swobodnej atmosferze będzie można porozmawiać zarówno z osobami stiudiującymi, jak i z młodymi naukowcami. To przestrzeń do zadawania pytań, czerpania inspiracji z innowacyjnych pomysłów i badań i znalezienia ciekawej opcji dla swojej własnej dalszej drogi edukacji i rozwoju.
Realizacja tego przedsięwzięcia jest możliwa dzięki środkom uzyskanym przez Fundację Uniwersytetu Łódzkiego w konkursie Centrum OPUS. Zadanie publiczne „Łódź akademicka – naukowa, kreatywna i wielokulturowa 2025” jest finansowane z budżetu Miasta Łodzi.
Materiał: Aleksandra Kocik, studentka UŁ
Redakcja: Agata Dawidowicz, Centrum Współpracy z Otoczeniem i Społecznej Odpowiedzialności Uczelni
Zdjęcia: Maciej Andrzejewski, Centrum Komunikacji Marki UŁ