Konferencja naukowa „14th Symposium on Integrable Systems”

W dniach 3-4 czerwca 2022 r. na Wydziale Fizyki i Informatyki Stosowanej UŁ odbędzie się konferencja naukowa „14th Symposium on Integrable Systems”.

Konferencja jest kontynuacją cyklu corocznych spotkań najwybitniejszych specjalistów krajowych i zagranicznych w dziedzinie fizyki matematycznej i teorii układów dynamicznych. Sympozjum ma na celu prezentację najnowszych wyników badań uczestników, wymianę informacji dotyczących aktualnych trendów w dziedzinie teorii układów całkowalnych oraz promocję młodych naukowców. Kolejne edycje konferencji są przygotowywane przez różne uczelnie.

W bieżącym roku jej organizatorem jest Katedra Informatyki, Wydział Fizyki i Informatyki Stosowanej UŁ. Jest to już druga konferencja z tego cyklu organizowana przez tę jednostkę (pierwsza, 8th Symposium on Integrable Systems, odbyła się w dn. 3-4 lipca 2015 r.). W tegorocznym sympozjum weźmie udział około 30 uczestników z ośrodków polskich i zagranicznych (z Czech, Francji, Kanady, Szwecji oraz Wielkiej Brytanii).

Bardziej szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej konferencji.

"monthViewContentUid" constant not set