Informatyka
studia niestacjonarne II stopnia
Studia II stopnia – kierunek informatyka – na WFiIS UŁ są 2-letnimi studiami o profilu praktycznym dla osób posiadających co najmniej tytuł licencjata. Stanowią autonomiczną formę akademickich studiów kończących się uzyskaniem tytułu magistra.
Celem studiów na kierunku Informatyka jest wykształcenie specjalistów w zakresie oprogramowania, aplikacji internetowych oraz aplikacji dla systemów mobilnych, administratorów i serwisantów średnich systemów bazodanowych oraz sieci i systemów komputerowych.
Zdobywana wiedza i umiejętności
Studia II stopnia dostarczają pogłębionej wiedzy i kształtują umiejętności w zakresie zastosowań informatyki, w tym procesów tworzenia, utrzymania i rozwijania oprogramowania i systemów informatycznych, łącząc zdobytą wiedzę z praktyką w kontakcie ze specjalistami branżowymi. Studia te kształcą specjalistów operujących merytoryczną wiedzą i praktycznymi umiejętnościami, jakie są niezbędne obecnie w dynamicznie rozwijającej się branży technologii informatycznych.
W trakcie studiów student nabywa wiedzę potrzebną dla dynamicznie rozwijającej się branży technologii informatycznych, m. in. CISCO, Microsoft, IBM, Autodesk, Android oraz typu Open Source.
Studia dostarczają także umiejętności i wiedzy specjalistycznej w zakresie m.in.:
- procesów projektowania i rozwoju oprogramowania,
- zarządzania projektem informatycznym oraz infrastrukturą IT,
- tworzenia aplikacji rozproszonych, mobilnych oraz systemów rzeczywistości wirtualnej.
Po I semestrze następuje wybór ścieżki dydaktycznej:
- informatyka kwantowa
- sztuczna inteligencja
- systemy mobilne
Adresaci kierunku
Kierunek adresowany jest do osób gotowych kształcić się i otrzymywać wiedzę dotyczącą przedmiotów ścisłych, w tym matematyki, fizyki oraz informatyki. Od kandydatów oczekuje się otwartości na pracę zespołową, zdolności do prowadzenia zarówno analizy jak i syntezy zdobytej wiedzy oraz systematyczności i uporządkowanych sposobów pozyskiwania i przetwarzania danych i informacji.
Możliwości zatrudnienia
Absolwenci mogą znaleźć zatrudnienie we wszelkich jednostkach wykorzystujących zaawansowane systemy informatyczne, jako administratorzy sieci komputerowych, projektanci i twórcy oprogramowania.
Więcej informacji znajdziesz na: