Dr hab. Tomasz Gwizdałła, prof. UŁ - kandydatem na Dziekana Wydziału Fizyki i Informatyki Stosowanej UŁ

W dniu 24. kwietnia 2024 roku Rada Wydziału Fizyki i Informatyki Stosowanej Uniwersytetu Łódzkiego wskazała dr. hab. Tomasza Gwizdałłę, profesora UŁ, jako kandydata na stanowisko Dziekana Wydziału Fizyki i Informatyki Stosowanej na kadencję 2024-2028.

Dr hab. Tomasz Gwizdałła, prof. UŁ - uzyskał tytuł magistra fizyki oraz doktora fizyki, a także stopień doktora habilitowanego nauk technicznych w dziedzinie informatyki. Jego zainteresowania badawcze obejmują różne techniki modelowania systemów złożonych, takie jak Automaty Komórkowe, Metody Agentowe, a także obszary Sztucznej Inteligencji, w tym techniki Optymalizacji Globalnej i zastosowanie metod Uczenia Maszynowego w analizie danych i analizie obrazów.

Przez dwie ostatnie kadencje pełnił obowiązki Prodziekana ds. programowych Wydziału Fizyki i Informatyki Stosowanej, odpowiadając za dyscyplinę informatyka.