HARMAN i WFiIS rozszerzają współpracę

8 listopada 2018 r. miało miejsce otwarcie nowej siedziby firmy HARMAN w biurowcu Ogrodowa Office. W uroczystości udział wzięli m. in. Prezydent Miasta Łodzi Hanna Zdanowska oraz Dyrektor Techniczny HARMAN (CTO) Sanjay Dhawan.

Podczas inauguracji swojej działalności w nowym biurowcu Harman Connected Services Poland podpisał porozumienie o współpracy z Wydziałem Fizyki i Informatyki Stosowanej Uniwersytetu Łódzkiego. Będziemy wspólnie prowadzić badania oraz pozyskiwać fundusze na rzecz wspierania edukacji w dziedzinie programowania inżynieryjnego dla systemów wbudowanych. HARMAN będzie zatrudniać naszych studentów, jako stażystów oraz pracowników.

– Traktujemy podpisanie umowy z firmą HARMAN, jako potwierdzenie wysokiego poziomu, zarówno naukowego jak i technicznego prezentowanego przez Wydział, jego pracowników i studentów. Oczywiście, możliwości współpracy są bardzo szerokie, od konstrukcji i oprogramowania systemów wbudowanych po procesy związane z różnymi metodami określanymi wspólnym mianem sztucznej inteligencji – podkreślał Prodziekan ds. programowych Wydziału, dr hab. Tomasz Gwizdałła.

Firma chce inwestować w talenty młodych ludzi zajmujących się branżą IT. Sanjay Dhawan zaznaczył, że HARMAN w Polsce rozwija się wyjątkowo dynamicznie. W ciągu dwóch lat liczba pracowników wzrosła tutaj trzykrotnie. Mamy nadzieję, że nowe środowisko pracy w tym pięknym biurowcu, w tym niesamowitym mieście wraz z partnerstwami, które nawiązujemy, będzie wspierać nasze kolejne, innowacyjne strategie.

Gratulujemy firmie HARMAN za udaną inwestycję i liczymy na owocne wykorzystanie nawiązanej współpracy.