Ferie z Uniwersytetem Łódzkim – Warsztaty RoboCAMP 2016

RoboCAMP to tygodniowe półkolonie organizowane od kilku lat w czasie wakacji i ferii zimowych przez Uniwersytet Łódzki i RoboNET dla dzieci w wieku 6-8, 9-11 i 9-14 lat. Warsztaty RoboCAMP zostały stworzone z myślą o skutecznym uczeniu dzieci przedmiotów ścisłych i rozniecania w nich pasji do nauki. Podczas warsztatów dzieci za pomocą programów komputerowych i zestawów klocków LEGO, konstruują i programują roboty – powstają działające konstrukcje, które na koniec warsztatów są prezentowane rodzicom podczas specjalnej sesji. Wszystko to odbywa się w atmosferze zabawy, gdzie dzieci poznają zagadnienia z matematyki, mechaniki i informatyki, udając się w fascynującą podróż po różnych obszarach nauki. Każda sesja wzbogacona jest o interaktywne instrukcje, animacje i gry, które uzupełniają materiał, pozwalają lepiej go zrozumieć i więcej zapamiętać. Na bazie dotychczasowych doświadczeń RoboCAMP ciągle udoskonala swoją metodę nauczania, wielokrotnie docenianą przez środowiska akademickie oraz Ministerstwo Edukacji.

W te ferie odbyła się już dziesiąta edycja warsztatów RoboCAMP.

Filmy z warsztatów RoboCAMP

Informacje o kolejnych edycjach warsztatów będą podane na stronie  www.ciat.uni.lodz.pl oraz na stronie naszego Wydziału.

RoboCAMP_Ferie_2016_z_UL_plakat_540

Wakacje dla dzieci z Uniwersytetem Łódzkim. Warsztaty RoboCAMP
21-27 lipca oraz 3-7 sierpnia 2015 r.

Uniwersytet Łódzki zorganizował warsztaty RoboCAMP podczas wakacji 2015 r. w Łodzi, na Wydziale Fizyki i Informatyki Stosowanej Uniwersytetu Łódzkiego. Były to pięciodniowe, kreatywne zajęcia z programowania i budowy modeli robotów dla dzieci w wieku 6-8 lat oraz 9-14 lat. Zajęcia odbywały się w formie półkolonii.

W czasie wakacji 2015 Uniwersytet Łódzki oferował następujące rodzaje warsztatów:

  • CityCAMPSekrety Nowoczesnego Przemysłu – dla dzieci 6-8 oraz 9-14 lat, w terminie 27-31 lipca 2015 r.
  • InventorsCAMP Największe wynalazki naszej cywilizacji – dla dzieci 6-8 lat, w terminie 3-7 sierpnia 2015 r. – nowość! 
  • DiscoveryCAMPInnowacyjne Konstrukcje – dla dzieci 9-14 lat, w terminie 3-7 sierpnia 2015 r.


ROBOCAMP_2015_Lodz

RoboCamp to 5-dniowe warsztaty dla dzieci stworzone z myślą o skutecznym uczeniu dzieci przedmiotów ścisłych i rozniecania w nich pasji do nauki. To warsztaty z informatyki i robotyki, na których nacisk kładziemy na wiedzę praktyczną, wzbogacając część warsztatową. Uczestnicy zaczynają naukę od prostych zadań konstrukcyjnych, by następnie budować najszybsze i najsilniejsze roboty, a w końcowej fazie nauki konstrukcje sterowane skomplikowanymi algorytmami.

Dzieci poznają tajniki robotyki i programowania z wykorzystaniem najnowocześniejszych materiałów dydaktycznych, a każda sesja wzbogacona jest o interaktywne instrukcje, animacje i gry. Zajęcia są tematyczne i na każdym kursie dzieci poznają zagadnienia z różnych dziedzin nauki i otaczającego nas świata. Program jest tak przygotowany, że nawet dzieci, które nie miały do tej pory dużo do czynienia z komputerami, będą sobie w stanie poradzić, a te bardziej biegłe w obsłudze komputera będą mogły rozwijać i doskonalić swoje umiejętności. Na bazie dotychczasowych dziewięcioletnich doświadczeń, RoboCAMP ciągle udoskonala swoją metodę nauczania, wielokrotnie docenianą przez środowiska akademickie oraz Ministerstwo Edukacji.

 Program warsztatów

 

 

2-6, 9-13 lutego 2015: Ferie z Uniwersytetem Łódzkim – Warsztaty RoboCAMP

Uniwersytet Łódzki podczas ferii zimowych 2015 r. zaprosił na kolejną edycję warsztatów RoboCAMP, odbywających się na Wydziale Fizyki i Informatyki Stosowanej UŁ. Były to pięciodniowe, kreatywne zajęcia z programowania i budowy modeli robotów dla dzieci w wieku 6-8 lat oraz 9-14 lat. Zajęcia odbywały się w formie półkolonii. Tym razem oferowano cztery rodzaje warsztatów:

  • StarCAMPGwiezdne wojny i odkrywanie kosmosu (dla grupy wiekowej: 6-8 lat)
  • CityCAMPSekrety nowoczesnego miasta (dla grupy wiekowej: 6-8 lat)
  • CityCAMPSekrety nowoczesnego miasta (dla grupy wiekowej: 9-14 lat)
  • DiscoveryCAMPJak to jest zrobione, nowoczesne fabryki (dla grupy wiekowej: 9-14 lat).

Program warsztatów

28 lipca-1 sierpnia, 4-8 sierpnia 2014: Wakacje z robotami na Uniwersytecie Łódzkim – kolejna edycja warsztatów RoboCAMP

Podczas wakacji 2014 r. Uniwersytet Łódzki po raz kolejny zaprosił młodych odkrywców na warsztaty RoboCAMP. Były to pięciodniowe, kreatywne zajęcia z programowania i budowy modeli robotów, adresowane do dzieci w wieku 6-8 lat oraz 9-14 lat.

W trakcie warsztatów dzieci za pomocą oprogramowania, komputerów oraz zestawów klocków LEGO, konstruowały i programowały roboty. Powstały działające konstrukcje, które na koniec warsztatów były prezentowane rodzicom podczas specjalnej sesji. Wszystko odbywało się w atmosferze zabawy, podczas której dzieci niepostrzeżenie poznawały zagadnienia z matematyki, mechaniki i informatyki, udając się w fascynującą podróż po różnych obszarach nauki, co daje mnóstwo radości i satysfakcji. Dzieci poznawały tajniki robotyki i programowania z wykorzystaniem najnowocześniejszych materiałów dydaktycznych, a każda sesja wzbogacona została o interaktywne instrukcje, animacje i gry.

Dodatkowe informacje o warsztatach są dostępne na stronie www.ciat.uni.lodz.pl.

11-15, 18-22 lutego 2013: Ferie z Uniwersytetem Łódzkim – Warsztaty RoboCAMP

Uniwersytet Łódzki zorganizował podczas ferii zimowych 2013 r. warsztaty RoboCAMP  na Wydziale Fizyki i Informatyki Stosowanej UŁ. Warsztaty RoboCAMP są to pięciodniowe, kreatywne zajęcia z programowania i budowy modeli robotów dla dzieci w wieku 6-8 lat oraz 9-14 lat. Zajęcia odbywają się w formie półkolonii. W niniejszej edycji zaproponowano dwa nowe atrakcyjne tematy:

  • SafariCAMP – programowanie i budowa modeli robotów-zwierząt, m.in. goryla, żyrafy, pelikana, żółwia, muchołówki, ważki, byka;
  • DiscoveryCAMP – programowanie i budowa modeli innowacyjnych konstrukcji, np.  żurawia-dźwigu, sortownika czy robotycznego manipulatora, stosowanego w fabrykach i laboratoriach.

Kursy RoboCAMP otrzymały tytuł Miejsce Odkrywania Talentów, przyznawany przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Była to już czwarta edycja warsztatów RoboCAMP na Uniwersytecie Łódzkim. Zachęcamy do obejrzenia filmów, zawierających relację z przebiegu warsztatów RoboCAMP.

6-10 lutego 2012: Ferie Młodego Konstruktora / Ferie Młodego Inżyniera RoboCAMP z Uniwersytetem Łódzkim

brak_obrazka

Z inicjatywy Biura Pełnomocnika Rektora ds. współpracy z pracodawcami, Uniwersytet Łódzki zorganizował kreatywne zajęcia dla dzieci w drugim tygodniu ferii. To propozycja zajęć dla dzieci w wieku 6-8 lat oraz 8-13 lat. Zajęcia odbywały się w Łodzi, na Wydziale Fizyki i Informatyki Stosowanej UŁ. Jest to druga już edycja warsztatów RoboCAMP na Uniwersytecie Łódzkim.

8-12 sierpnia 2011: WAKACJE Młodego Konstruktora – WAKACJE Młodego Inżyniera

brak_obrazka

Oferta Wakacji Młodego Konstruktora spotkała się z dużym zainteresowaniem – została utworzona dodatkowa grupa. Warsztaty RoboCAMP otrzymały tytuł Lider Europejskiego Roku Kreatywności i Innowacji 2009 w Polsce, w kategorii: nauka i technika.

RoboCAMP