3 kwietnia 2014: Ogólnopolski Dzień Otwarty Tylko Dla Dziewczyn na Wydziale Fizyki i Informatyki Stosowanej UŁ

Dzień Otwarty Tylko Dla Dziewczyn

Wydział Fizyki i Informatyki Stosowanej Uniwersytetu Łódzkiego, wspólnie z Wydziałami Matematyki i Informatyki oraz Chemii, bierze udział w akcji Dziewczyny do Ścisłych, organizowanej przez Fundację Edukacyjną Perspektywy. Jedną z imprez akcji był Dzień Otwarty Tylko Dla Dziewczyn. W tym dniu można było odwiedzić trzy wydziały UŁ, poznać ofertę studiów, warunki studiowania oraz atmosferę życia studenckiego.

PROGRAM Dnia Otwartego na Wydziale Fizyki i Informatyki Stosowanej UŁ

 

23 września 2011: Europejska Noc Naukowców w Experymentarium

brak_obrazka

W końcu września we wszystkich krajach Unii Europejskiej już po raz szósty odbył się cykl imprez popularnonaukowych pod nazwą Europejska Noc Naukowców.
Europejska Noc Naukowców w Experymentarium to nietypowa forma spotkania z nauką, impreza mająca na celu jej popularyzację. Wydarzenie to, z pewnością, wpłynęło na wzrost zainteresowania rozwojem nauki w Łodzi oraz dorobkiem naukowym mieszkańców miasta.
W Europejskiej Nocy Naukowców w Experymentarium brali udział również pracownicy Wydziału Fizyki i Informatyki Stosowanej UŁ.
http://www.experymentarium.pl

 

27 czerwca 2011 r. gościliśmy uczestników V Obozu Naukowego Fizyków – uczniów Salezjańskiego Gimnazjum oraz Salezjańskiego Liceum im. Ks. Bosko w Łodzi. Celem obozu było zainteresowanie młodzieży fizyką poprzez kontakt z prawdziwymi działającymi urządzeniami, a pośrednio – pogłębienie wiedzy przyrodniczej, znacznie wykraczające poza typowy zakres programowy nauczania fizyki.
V Obóz Naukowy Fizyków miał dodatkowe określenie: atomowy. Uczniowie zapoznali się z urządzeniami stosowanymi do pomiarów, związanych z promieniowaniem jonizującym oraz z mikroskopami: elektronowym, sił atomowych (AFM) i ze skaningowym mikroskopem tunelowym (STM).
Organizatorami obozu są nauczyciele fizyki: mgr Henryk Czekalski i mgr Zofia Ziółkowska.

brak_obrazka

 

26 maja 2011: sesja Energetyka jądrowa – bać się czy nie?, zorganizowana przez uczniów klasy matematyczno-fizycznej XXI LO im. Bolesława Prusa w Łodzi.

brak_obrazka