W roku akademickim 2019/2020 Wydział Fizyki i Informatyki Stosowanej UŁ zaprasza kandydatów do studiowania na następujących kierunkach:

FIZYKA (studia stacjonarne: licencjackie, magisterskie i doktoranckie),
INFORMATYKA (studia stacjonarne i zaoczne:  inżynierskie i magisterskie).

Informację o kierunkach i specjalnościach oferowanych przez Wydział znajdziesz na naszej stronie pod zakładką Kierunki i specjalności.

 

kreska_733Rejestracja na studia na Uniwersytecie Łódzkim jest prowadzona drogą elektroniczną – przez Internet, w portalu rekrutacyjnym UŁ. Znajdziesz tam pełną informację o kierunkach studiów, zasadach i procedurze rekrutacji, terminach rejestracji, wpłat i składania dokumentów.kreska_733

kreska_733Dlaczego warto studiować na Wydziale Fizyki i Informatyki Stosowanej UŁ

  • Mamy bardzo dobrą kadrę i znakomite wyposażenie dydaktyczne. Zapewniamy wysoką jakość kształcenia, co jest potwierdzone przez procedury akredytacyjne:  kierunki studiów prowadzonych na Wydziale – fizyka i informatyka – posiadają akredytację programową Państwowej Komisji Akredytacyjnej, ponadto Wydział otrzymał akredytację instytucjonalną Polskiej Komisji Akredytacyjnej.
  • Nasi absolwenci znacznie łatwiej niż absolwenci większości innych kierunków studiów znajdują zatrudnienie zgodne z wykształceniem.
  • Wielu absolwentów fizyki pracuje w jednostkach opieki medycznej – zwłaszcza tam, gdzie jest stosowane promieniowanie jonizujące (radioterapia, rentgenodiagnostyka, radiologia zabiegowa, medycyna nuklearna).
  • Na wydziale prowadzone są STUDIA INŻYNIERSKIE na kierunku informatyka. Dyplom inżyniera to dodatkowy atut osoby poszukującej pracy!
  • Studenci stacjonarnych studiów inżynierskich mają możliwość otrzymania dyplomów dwóch uczelni: Uniwersytetu Łódzkiego i Centria University of Applied Sciences w Finlandii (Bachelor of Engineering).
  • Na Wydziale działa Rada Biznesu, w której skład wchodzą przedstawiciele firm stosujących nowoczesne technologie; kontakt z przyszłymi pracodawcami absolwentów umożliwia nam dostosowanie programu studiów do potrzeb rynku pracy.
  • W roku 2017 Wydział kolejny raz otrzymał kategorię A w ocenie parametrycznej Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, co wskazuje na wysoką pozycję Wydziału pod względem naukowym. Kategoria wydziału, którego absolwenci aplikują o pracę, ma znaczenie dla pracodawcy!

 

Jeśli poważnie myślisz o swojej przyszłości, podejmij studia na kierunku, który z pozytywnymi wynikami przeszedł procedury oceniające. Wybierz studia u nas: Wydział  ma akredytację Polskiej Komisji Akredytacyjnej i ponownie otrzymał kategorię A w ocenie parametrycznej Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Akredytacja świadczy o wysokiej  jakości kształcenia, zaś kategoria jest wskaźnikiem poziomu naukowego Wydziału.

FIZYKA w Łodzi - Uniwersytet Łódzki

Dla kandydatów

WFiIS wśród najlepszych

Wydział Fizyki i Informatyki Stosowanej Uniwersytetu Łódzkiego zajął 4 miejsce w kolejnej już edycji Rankingu Kierunków Studiów Perspektywy 2018.    Kierunek FIZYKA został uznany jako jeden z najlepszych programów oferowanych przez uczelnie wyższe w Polsce w kategorii „kierunki ścisłe”. Awans Czytaj dalej

Poznaj tajniki studiowania na Uniwersytecie Łódzkim

Drogi Studencie, Jeśli chcesz poznać wszelkie tajniki studiowania na Uniwersytecie Łódzkim, zachęcamy  do skorzystania z kursu online: https://moodle.uni.lodz.pl/course/view.php?id=1416 Kurs zawiera wiedzę o Uniwersytecie Łódzkim w pigułce, dostarcza też ciekawych informacji na temat życia studenckiego (w tym: jak ubiegać się o Czytaj dalej