Zapraszamy do udziału w największym łódzkim projekcie stażowym „Praktykuj w Łodzi – staże wakacyjne 2019” organizowanym w ramach programu „Młodzi w Łodzi”. W tegorocznej IX odsłonie bierze udział 68 łódzkich pracodawców, którzy czekają na rekordową liczbę 420 płatnych stażystów.
Projekt organizowany przez Miasto Łódź we współpracy z łódzkimi firmami, skierowany do studentów i absolwentów łódzkich uczelni (do 12 miesięcy od zakończenia studiów), pozwala uczestnikom zdobyć cenne doświadczenie zawodowe oraz praktyczne umiejętności pod okiem profesjonalistów, ułatwiające podjęcie atrakcyjnej pracy. Wszystkie staże w programie „Praktykuj w Łodzi” są płatne minimum 2250 zł brutto za miesiąc stażu w pełnym wymiarze czasu pracy. Po rekrutacji kandydatów, która potrwa do 26 kwietnia na stronie www.praktyki.lodz.pl, a następnie wstępnej selekcji aplikacji, pracodawcy przeprowadzają indywidualne rozmowy z wybranymi kandydatami i decydują o wyborze stażystów. Ogłoszenie listy laureatów nastąpi w czerwcu, a w okresie czerwiec – wrzesień studenci odbędą staże w firmach. Studenci na stażu traktowani są jak pełnoprawni członkowie zespołów i działów. Staż to świetny sposób na rozpoczęcie kariery zawodowej już w trakcie studiów i zapoznanie się z codziennymi wyzwaniami pracy w strukturze firmy. Celem programu jest również promocja wśród pracodawców staży wakacyjnych jako doskonałego sposobu pozyskiwania nowych pracowników. Zgłaszający się stażyści biorą udział w rekrutacji, już na starcie nierzadko zaskakując potencjalnych pracodawców tym, że mają za sobą pierwsze doświadczenia zawodowe, znają języki obce, są aktywni społecznie, a niekiedy mają na swoim koncie wybitne osiągnięcia naukowe.
Wśród partnerów tegorocznej edycji programu „Praktykuj w Łodzi – staże wakacyjne 2019” znalazły się najlepsi łódzcy pracodawcy reprezentujący różnorodne branże m.in.: sektor BPO/SSC, branża informatyczna, biotechnologiczna, produkcyjna, automotive, farmaceutyczna, logistyczna, budowlana, finansowa, księgowa, administracyjna, edukacyjna czy marketingowa. Wśród kluczowych partnerów, którzy ufundują minimum 10 staży znalazły się tacy pracodawcy jak: Mabion S.A., Rossmann SDP Sp. z o.o., Emerson, Łódzkie Centrum Inżynieryjne ZF, EY, Corning Optical Communications, , Sonoco Poland – Packaging Services, Aflofarm Farmacja Polska Sp.z o.o., Transfer Multisort Elektronik Sp. z o.o., Clariant Services Poland S.A., Whirlpool Company Polska Sp. z o.o. Oddział EMEA Service Center w Łodzi, Business Support Solutions S.A. czy HTD Polska Sp. z o.o.

Organizator – Urząd Miasta Łodzi zapewnia przeprowadzenie kampanii informacyjno-promocyjnej projektu i fundatorów staży, a także przeprowadzi rekrutację i zapewni wsparcie w selekcji aplikacji.

Szczegółowe informacje o projekcie dostępne są na stronie: www.praktyki.lodz.pl

Kontakt:
Marta Grzegorzewska – koordynator projektu, Biuro Rozwoju Gospodarczego i Współpracy Międzynarodowej, Urząd Miasta Łodzi, tel. 42 638 55 48, e-mail: stazewakacyjne@uml.lodz.pl