Pasjonaci informatyki z Łodzi i województwa – uczniowie i studenci oraz praktycy z branży ICT spotkali się 22 listopada na Wydziale Fizyki i Informatyki Stosowanej. Była, to niepowtarzana okazja do zapoznania się z najnowszymi trendami w rozwoju nowoczesnych technologii. W gronie prelegentów znalazł się m. in. współzałożyciel i Dyrektor Biura Reklamy Listonic – Kamil Janiszewski.

Druga edycja Łódzkich Dni Informatyki to największa tego typu inicjatywa w Łodzi, której organizatorami są: ICT Polska Centralna Klaster oraz dwie największe łódzkie uczelnie – Uniwersytet Łódzki oraz Politechnika Łódzka.

ŁDI na WFiIS odwiedziło blisko 600 uczestników – studentów, uczniów szkół średnich jak i specjalistów z branży ICT, którzy mieli możliwość wzięcia udziału w serii wykładów, warsztatów i paneli dyskusyjnych prowadzonych przez praktyków z branży IT.

Tematem przewodnim ŁDI była technologia 5G i jej wpływ na rozwój metropolii i codzienne życie mieszkańców. Podczas blisko 30 wydarzeń na Wydziale, w tym 22 warsztatów prowadzonych przez wybitnych ekspertów zostały poruszone zagadnienia związane z najszybciej rozwijającymi się obszarami informatyki tj. sztuczną inteligencją, nowinkami technologicznymi wykorzystywanymi w telewizji, czy też aplikacje mobilne. Młodzi adepci informatyki ze szkół średnich z Łodzi i regionu wzięli udział w warsztatach ucząc się m.in. programowania, animacji i tworzenia gier komputerowych. Juniorzy mieli możliwość zaprojektowania własnej gry z wykorzystaniem technologii 3D oraz przenieśli się w świat makrokontrolerów.

Studenci planujący karierę w sektorze ICT wzięli udział w mini targach IT, które dały możliwość indywidualnych rozmów z pracodawcami i konsultacji podczas giełdy ofert pracy. W czasie ŁDI został rozstrzygnięty konkurs na hasło promujące ŁDI, którego laureatem został student naszego Wydziału. Gratulujemy!

Link do zdjęć: https://www.flickr.com/photos/promocja_ul/albums/72157703851042804